Agentúra práce BBSK, n.o. v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Lučenec zorganizovali 29. februára pracovné stretnutie v rámci projektu „Spájame sa pre viac príležitostí“, ktorého sa zúčastnili zástupcovia aktérov v oblasti zamestnávania, mesta Lučenec (partnera projektu) a lokálnych zamestnávateľov.

Témou stretnutia bola aktuálna situácia na trhu práce, povinnosti zamestnávateľov pri zamestnávaní cudzincov a občanov so zdravotným postihnutím, aj aktívne opatrenia, ktoré v najbližšej dobe plánuje ministerstvo práce realizovať.

Agentúra práce BBSK odprezentovala svoje služby v oblasti pracovného poradenstva a podpory zamestnávania znevýhodnených skupín obyvateľstva, a hlavnou témou boli dočasné vyrovnávacie opatrenia, ich uplatňovanie a realizácia v praxi. Nechýbali ani príklady dobrej praxe pri zavedení dočasných vyrovnávacích opatrení u konkrétnych zamestnávateľov, a zdieľanie doterajších skúseností zamestnávateľov pri zamestnávaní Rómov a Rómiek.

Projekt „Spájame sa pre viac príležitostí“ je financovaný z rozpočtu Nórskeho kráľovstva a štátneho rozpočtu SR. Nórske granty LDI02014 Spájame sa pre viac príležitostí We connect for more opportunities.

www.spajamesa.sk

www.norwaygrants.sk/ldi

www.agenturapracebbsk.sk

#eeagrants


0 Comments

Pridaj komentár

Avatar placeholder

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.